Zgromadzenie Kuratorów - 30.03.2012r. - relacja

 

     Dnia 30 marca 2012 roku odbyło się kolejne Zgromadzenie Kuratorów Sądu Okręgowego w Gdańsku. Tradycją już stało się, że ma ono miejsce w pięknej scenerii starego Gdańska w Sali Kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Nasze spotkanie swoją obecnością zaszczycił Pan Wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Rafał Terlecki, który przedstawił aktualną informację dotyczącą sytuacji sądów, a także wręczył akty mianowania kuratorom, którzy uzyskali awans na kolejny stopień służbowy oraz listy gratulacyjne wraz z podziękowaniami dla naszych koleżanek i kolegów, którzy odeszli na emeryturę. Jak co roku, Pan Kurator Okręgowy Krzysztof Stasiak przedstawił informację o działalności kuratorskiej służby sądowej.

 

 

 

 W części szkoleniowej Zgromadzenia gościliśmy dwie prelegentki: Panią Elżbietę Zubrzycką – Prezesa Zarządu Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, która wygłosiła wykład pn. „Demaskowanie kłamstwa”

 

 

 

oraz Panią mjr Annę Drogoszewską – kierownika Działu Terapeutycznego Zakładu Karnego Gdańsk – Przeróbka w Gdańsku, która mówiła na temat „Diagnoza w pracy kuratora sądowego”.

 

 

 

Obydwu wykładów wysłuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem.